ALPHA ELECTRO JE PRO VÁS
Protože hledáte ...

revoluci

Revoluční letoun schopný létat s náklady na energii 1 EUR za hodinu. V kabině není žádný rachot motoru, nejsou potřeba náhlavní soupravy, žádné obtěžování okolí.

JEDNODUCHÉ POUŽITÍ

Letadlo tak jednoduché k nabíjení a použití jako mobilní telefon.

Elektrický pohon

Létáním s elektrickým proudem se stanete trendem a liší se od ostatních.

ALPHA ELECTRO: PRVNÍ 2-sedadlové ELEKTRICKY MODEL NA VÝCVI
Nejzelenější způsob, jak se naučit létat!

Alpha Electro je dvoumístný elektrický trenér s výkonem přizpůsobeným potřebám leteckých škol. Má krátkou vzletovou vzdálenost, výkonnou schopnost stoupání 1000+ fpm a vytrvalost jednu hodinu plus 30 minutovou rezervu. Zařízení Alpha Electro je optimalizované pro operace se vzorem provozu, kde se při každém přiblížení regeneruje až 13% energie, čímž se zvyšuje dosah operací a současně se umožňuje přistání na krátké pole.

Při neustále rostoucích nákladech na palivo je třeba přehodnotit výcvik pilotů. Naše řešení je prvním praktickým elektrickým trenérem. Technologie vyvinuté speciálně pro toto letadlo snížily náklady na výcvik pilotů ab-initio až o 70%, čímž se létání stalo dostupnějším než kdykoliv předtím.

Je schopen změnit trénink na menších letištích blíže k městům s nulovými emisemi CO2 a minimálním hlukem. Alpha Electro splňuje požadavky na lehké svícení a ASTM LSA, jakož i normy pro elektrické pohonné systémy. V některých zemích je již schválen pro výcvik PPL a do seznamu neustále přidáváme další země. Pipistrel spolupracuje s FAA na schválení výjimky, která umožňuje operace výcviku pilotů a byla podána žádost o typové osvědčení EASA.

Každý jednotlivý prvek letadla byl přepracován tak, aby byl lehčí, účinnější a spolehlivější než dříve. Elektrický motor s výkonem 60+ kW váží pouze 20 kg a je výkonnější než populární série Rotax 912, která se obvykle používá v lehkých a lehkých světlech. Baterie s kapacitou 21 kWh je dvojnásobně redundantní a díky nové generaci technologie správy baterií Pipistrel je navržena tak, aby byla rychle vyměnitelná během několika minut nebo se nabila za méně než jednu hodinu. Drak letadla využívá osvědčené vlastnosti stovek letadel Pipistrel po celém světě.