VIRUS SW 121 JE PRO VÁS
Protože hledáte ...

pokroková technologie

Nejpokrokovější a nejdostupnější 2-místné EASA typově certifikované letadlo v LSA kategorii. Ideální pro pilotní výcvik i pro soukromé účely jako cestovní letadlo.

Certifikováno pro NIGHT VFR

Pohodlný interiér s dvojitým glas cocpitom, autopilotem, schválené pro Night VFR, úmyslné vývrtky, vlekanie kluzáků a banerů.

výkon

Robustní výkon a výborné praktické zkušenosti – toto je oficiální trenér indického letectva, námořnictva a NCC.

VIRUS SW 121:
VIRUS SW 121 je nejmodernější letadlo ve své kategorii

Je to výsledek více než 20 let zkušeností s navrhováním ekonomicky efektivních motorových letadel, které se řídí filozofií kluzáku. Tvary letadel jsou tak čisté, že umožňují létat s nejmenším výkonem a hlukem, jakož i s nejnižší spotřebou paliva, přičemž udržují výkon na stejné nebo dokonce lepší úrovni. Virus SW 121, který byl schválen pro úmyslné vývrtky a Night VFR, má ve své kategorii nejlepší letové vlastnosti.

Strukturální dokonalost je výsledkem nahromaděných poznatků získaných při výrobě 1300 letadel téže rodiny výrobků. Virus SW 121, který je certifikován a používán v nejtvrdších podmínkách na celém světě, splňuje očekávání nejnáročnějších zákazníků včetně indického ministerstva obrany, které objednalo téměř 200 letadel Pipistrel jako oficiálního základního trenéra indických leteckých sil, námořnictva a národního kadeta. Corps.

Letové charakteristiky viru SW 121 jsou svědectvím o letadle s jednoduchými, extrémně účinnými a ekologickými vlastnostmi, ale zároveň dosahují vynikající výkon, který uspokojí i ty nejnáročnější piloty. Díky svým výhodám, vynikajícím vlastnostem, nízkým provozním nákladům a cenové dostupnosti je to nejlepší volba na trhu jako pokročilý trenér pro výcvikové organizace.

SW 121 nabízí nejlepší vybavení v této kategorii, včetně:

 • dvojitý skleněný kokpit
 • plnohodnotný autopilot
 • vysokorychlostní a nejdelší dolet v kategorii
 • balistický záchranný systém umístěný na draku letadla
 • certifikovaný motor schopný pracovat na automobilové pohonné hmoty
 • certifikovaná hydraulická vrtule s konstantní rychlostí
 • schválené pro úmyslné vývrtky
 • schválené pro VFR v noci
 • aerodynamické brzdy na rychlý sestup
 • vlekanie kluzáků

Klíčové vlastnosti SW 121:
Rychlý a ekonomický výkon:

 • Je to nejrychleji, nejuniverzálnější a nejúspornější letadlo kategorie CS-LSA. Jeho rychlostní výkon umožňuje létat při rychlostech IFR v / blízko složitých vzdušných prostorů a postupů, takže jej lze použít pro soukromé použití a výcvik i na rušných letištích s dopravními letadly, aniž se zpomalila jiná provoz.

Typové osvědčení EASA:

 • Je to první a jediné letadlo s typovou certifikací EASA (bez omezení, kategorie „normální“) kategorie CS-LSA pro noční lety VFR, úmyslné vývrtky a vlekanie kluzáků, jediné s autopilotem, duální redundantní jednotky ADAHRS a Aerodinamický brzdy. Může být použit pro komerční operace a je to ideální řešení pro výcvik PPL.

3D tištěné části:

 • Je to první malé letadlo v historii, které bylo typově certifikované pomocí 3D tištěných částí. Virus SW 121 umožňuje leteckým školám nahradit jejich vícepilotní systém, ve kterém musí používat nejméně jedno letadlo pro základní výcvik a druhé pro pokročilý výcvik, pouze pro jedno letadlo. Kombinací schopnosti obvykle získané s několika letadly do jednoho mohou drasticky snížit nákupní cenu a počáteční náklady na výcvikovou flotilu.

Víceúčelové vzdělávací účely:

 • Může se použít pro různé účely učení: jak velmi jednoduchý počáteční trenér na začátku procesu, dokud se pokročilejší systémy – například vrtule s konstantní rychlostí, záporné klapky, vzduchové brzdy a autopilot – nerozhodnou o zařazení. Instruktor může pomalu zvyšovat obtížnost předmětů v pozdějších fázích výcviku postupným přidáváním nových systémů a možností, pro které je letadlo certifikováno (úmyslné vývrtky, delší trasy a používání autopilota, iv noci díky schválení pro noční VFR atd.).

„Traťové školení IFR“

 • Virus SW 121 je vybaven nejmodernější navigační a komunikační technikou: jako takový se dá částečně použít i na výcvik na trati IFR v několika zemích. Díky tomu je virus SW 121 jediným dvoumístným letadlem v trh, který umožňuje výcvik od nejjednodušších začátků po potíže dvoumotorových letadel na získání vyšších průkazů způsobilosti pilota.

Vlečení kluzáku:

 • Je také certifikován na vlečení kluzáku, což ho dělá ještě užitečnějším v případech, kdy je ještě důležitější, aby se plně využily letové hodiny letadla.