PANTHERA JE PRO VÁS
Protože hledáte ...

DOKONALÉ NAVRŽENO LETADLO PRO 4

Nejelegantnější a nejefektivnější, dokonale navržený čtyřsedadlový podvozek s výsuvným podvozkem pro vaše pohodlné a cenově dostupné cestování.

ROZŠÍŘENÉ BEZPEČNOSTNÍ VYBAVENÍ

Vyspělé bezpečnostní vybavení včetně avioniky s aktivní ochranou obálky, prevencí proti pádu a záchranným systémem pro padáky na celém draku.

TECHNOLOGIE LETECKÉ BUDOUCNOSTI

Budoucí technologie: Kromě konvenčního (ale schopného MOGAS) motoru přichází i hybridní pohonný model.

PANTHERA:
Unikátní čtyřmístné letadlo s atraktivním designem a efektivním výkonem!

Obloha se otevřela jako nikdy předtím a hranice každý den padají. Potřeba rychlého a účinného cestování na velkou vzdálenost nebyla nikdy větší. Představte si letadlo, které může plně využít malé, krátké přistávací letiště, které vás přiblíží k cíli nebo létají po celém světě a otevírají zcela nový svět příležitostí. Panthera je letadlo, které je pečlivě navrženy tak, aby vás udrželo v bezpečí, pohodlí a zároveň tiché a přátelské k životnímu prostředí. Je to inovativní letadlo, které okamžitě upoutá pozornost.

Panthera byl navržen od samého počátku tak, aby byl k dispozici buď s elektromotorem, hybridním pohonem nebo benzinovým motorem – v tomto případě se Pipistrel rozhodl pro palivo Mogas kvůli nižší ceně a lepší dostupnosti v několika částech světa oproti AvGas.

Je důležité zdůraznit klíčové vynikající vlastnosti Panthera

inovace:

 • Panthera je navržen použitím nejmodernějších technik navrhování a konstrukce, kromě 30 let znalostí, zkušeností a excelence při stavbě letadel. Organické křivky společnosti Panthera jsou produktem optimalizace prostřednictvím vyspělých interních počítačových nástrojů, kde každý detail je navržen tak, aby zaručoval minimální odpor a maximální účinnost.
  Je speciálně optimalizován na zajištění minimálního hluku a maximálního výkonu, snížení environmentální stopy letadla a zvýšení komfortu kabiny. Panthera má také všechny elektrické systémy na ovládání komponentů. Jeho titanový podvozek, klapky a čalounění jsou poháněny elektricky, což vede k nízké hmotnosti a maximální spolehlivosti odstraněním potřeby složitých a těžkých hydraulických systémů. Všechny vnitřní a venkovní osvětlení se realizuje pomocí nejmodernější technologie LED, která zajišťuje lepší srozumitelnost, rozpoznání a dojem.

výkon:

 • Panthera dosahuje bezprecedentní účinnost prostřednictvím pečlivého aerodynamického tvarování, Vysunovací podvozku s titanem, lehké pokročilé kompozitní struktury, přizpůsobené vrtule a specializovaného systému výfukového výkonu. Účinnost se promítá přímo do větší rychlosti se stejnou silou. Neexistují žádné další čtyři sedadla, které by létaly tak rychle se stejným motorem! Pro majitele / provozovatele to představuje výrazně nižší provozní náklady a zjednodušenou údržbu.
  Maximální dosah je k dispozici s jakýmkoli užitečným zatížením, což si piloti čtyř sedadel žádají. Robustní konstrukce podvozku a nízká celková hmotnost umožňují operace z krátkých pásů trávy, čímž se dostanete co nejblíže k požadovanému cíli. Motor je připraven do budoucnosti, je schopen přijímat bezolovnaté paliva a splňovat budoucí environmentální požadavky. Hybridní a elektrické modely dále snižují stopovou hlučnost využitím čistě elektrického pohonu.

Komfort kabiny:

 • Jedním z hlavních konstrukčních prvků Panthera je nejmodernější ergonomická kabina. Všechny funkce poskytují vynikající komfort a použitelnost pro lidi všech velikostí. Přístup je jednoduchý díky třem velkým dveřím ve stylu křídla, dvěma vpředu pro pilota a druhého pilota a jedním zadním řadou sedadel. Sedadla pilota a spolujezdce jsou nastavitelné, stejně jako pedály kormidla. Centrální hokejka je ergonomická a poskytuje Panthera sportovní pocit pocitu. Zadní sedadla jsou velmi široké a mají uspořádání sezení 2 + 1. K dispozici jsou nadrozměrné – standardní rozměry kabiny pro zavazadla – nákladní dveře, ale k nákladu je možné přistupovat i během letu z kokpitu! Interiér je vybaven kůží nejvyšší kvality a LED osvětlením pro exkluzivní dojem a funkčnost. Klima je regulována díky zabudované klimatizaci s automatickým větráním (volitelné). Udrží vás v létě chladné a v zimě teplé. Zvláštností je také solární větrání, které udržuje kabinu v chladu, kdy je Panthera zaparkovaná venku na slunci.

Materiály a technologie:

 • Každý detail půvabných linií společnosti Panthera byl důkladně aerodynamicky optimalizován pomocí přizpůsobeného počítačového softwaru pro výpočet dynamiky tekutin, který má za následek nejmodernější výsledek, čehož výsledkem je hladký a čistý tvar. Speciálně vyvinuté křídlové křídla jsou optimalizovány pro efektivní plavbu a tím i pro rychlost, přičemž zároveň zajišťují vysoké maximálně zdvihová a poslušné charakteristiky zastavení. Jeho okamžitě rozpoznatelný ocas T zajišťuje nízkou interferenci a pomáhá zlepšovat charakteristiky odstřeďování tím, že brání horizontálnímu stabilizátoru zastínit kormidlo při vysokých úhlech útoku.
  Realizace aerodynamického tvaru Panthery při současném zajištění maximální bezpečnosti a udržení nízké hmotnosti by nebyla možná bez použití pokrokových materiálů příští generace. Většina konstrukce letadla je vyrobena z kompozitů s uhlíkovými vlákny, s antistatickými materiály a kevlarem používaným v oblastech, na kterých záleží. Stažitelný podvozek s vlečným ramenem je vyroben z titanu, což mu dodává vynikající pevnost a absorpci energie při minimální hmotnosti systému. Všechny ovládací systémy v letadle jsou plně elektrické, čímž se předchází potřebě složité a těžké hydrauliky.

bezpečnost:

 • Panthera je vaše osobní vysoce výkonná bublina bezpečnosti! V rámci bohatého sériového vybavení je Panthera vybaven záchranným systémem pro celé letadla, který byl speciálně vyvinut, takže jej lze nasadit při nízkých i vysokých rychlostech, jakož i v malých nadmořských výškách.
  Kabina byla zkonstruována jako bezpečnostní buňka / ochranný rám se zabudovanými zónami pohlcujícími energii, což poskytuje cestujícím vyšší bezpečnost v případě nehody. Sedadla a bezpečnostní pásy jsou zkonstruovány podle nejnovějších certifikačních norem + 26G CS / FAR-23. Okamžitě viditelný je neuvěřitelný výhled z kokpitu. Díky pouze jednomu centrálnímu sloupu je výhled pilota vpřed a do strany prakticky neomezený, čímž se výrazně zvyšuje bezpečnost letu. Ergonomický kokpit je dodáván se speciálními oznamovacími panely, které zvyšují informovanost o situaci, pokud jde o různé zvukové a vizuální alarmy (terén, zablokování, překročení rychlosti, problémy s motorem atd.).
  Výkon Panthera také přispívá k bezpečnosti – lehká konstrukce poháněná výkonnými motory znamená, že dosáhnete bezpečné rychlosti a nadmořské výšky mnohem rychleji než obvykle a zkrátíte čas strávený v »kritických zónách». Zvláštní pozornost byla věnována realizaci aerodynamického tvaru, který poskytuje Panthera vynikající ovladatelnost při nízkých rychlostech a vynikající vlastnosti zastavení / zastavení. Důležité jsou i řešení šitá na míru na zjednodušení údržby, čímž se sníží pravděpodobnost výskytu chyb při kontrolách.