Taurus M JE PRO VÁS
Protože hledáte ...

soběstačnost

2-místný všestranný samo-startovací kluzák poháněný palivem s dvojitým podvozkem pro zcela nezávislé klouzání.

KOMFORTNÍ COCKPIT

Najprostornejší a nejpohodlnější kokpit s neuvěřitelným výhledem.

skvělá manipulace

Vynikající kluzné vlastnosti a harmonizované ovládací prvky s rozpětím křídla 15 m.

TAURUS M:
První větroň na světě poháněný lehkými mikrosvetlami na světě!

Taurus nabízí úplnou svobodu a nezávislost díky výsuvnému motoru, dvojitému výsuvnému hlavnímu podvozku, vynikajícímu klouzavému výkonu, laciné údržbě a dobře větraném prostornému kokpitu.

Taurus je jediný dvousedadlový kluzák s rozpětím křídla 15 metrů a je také nejsamostatnější v provozu. Vybaven výkonným, přesto plně Vysunovací vysoce výkonným palivovým motorem s výkonem 50 HP a dvojitým Vysunovací hlavním podvozkem, může Taurus klouzat kdekoliv a kdykoliv chcete. Když budou ostatní čekat na pomocníka, který spojí tažné lano a drží křídla na vzlet, může být Taurus M už několik hodin letu pryč.

Je třeba zdůraznit i snadnou montáž kluzáku. Taurus je nejjednodušší dvoumístný kluzák, který se dá sestavit díky automatickým ovládacím spojům a skutečnosti, že jedno křídlo váží pouhých 45 kg.

Je důležité zdůraznit klíčové vlastnosti Taurus:

Výkonný vzlet a stoupání:

  • Od vzletu do 500 m (1650 ft) potřebuje Taurus M pouze 3 minuty, 6 minut až 1 000 m (3300 ft) a 10 minut až 1500 m (5 000 ft). Pak, když dosáhnete cílovou výšku, vypnete a zatáhnete motor doslova rychlým přepnutím. Může se to jevit jako neobvyklé, ale Taurus v případě vzletu a stoupání předčí dokonce i jednosedadlové kluzáky.

Klouzavý výkon:

  • Klouzání přináší nový význam, když začnete využívat vynikající poměr klouzání 41: 1 ve spojení s 5 nastaveními flaperónu a zamíříte k dalšímu bodu na trase. Létání je mnohem zábavnější v uspořádání kokpitu vedle sebe, kde můžete jednoduše sdílet úkoly se svým pilotem, vést lekce nebo prostě mluvit s přítelem.

bezpečnost:

  • Bezpečnost je naším prvořadým zájmem. Proto je Taurus vybaven konceptem kokpitu bezpečnosti. Celý prostor kabiny je obklopen strukturami pohlcujícími energii vyrobenými z kevlarových vláken, úžasného materiálu, který udržuje integritu kabiny a činí ji bezpečnou iv případě silnějších nárazů. Spolu s naším speciálním konceptem Safety Cockpit může být Taurus vybaven i záchranným balistickým záchranným systémem, který v případě mimořádných událostí šetří celé letadlo spolu s posádkou.

Inteligentní systém řízení motoru:

  • Inteligentní řídicí systém motoru udělá vše sám, ujistí se, že se vrtule správně umístila a zatahuje motor za vás, přičemž se soustředíte na nalezení dokonalého zdvihu! Zabudovaná bezpečnost zabrání neúmyslnému nastartování nebo zasunutí motoru!

Vrooom s výhledem:

  • Kabina TAURUS je velmi dlouhá a pohodlná. Ani velmi vysocí piloti nemají uvnitř problémy. Uspořádání sedadel vedle sebe umožňuje komunikaci mezi piloty dokonalou, na rozdíl od konvenčních dvoumístných sedadel. Úplné duální ovládání je dosažitelné pro oba piloty. Pedály, sedadla, opěrky hlavy a větrání se dají nastavit podle vaší tělesné velikosti a potřeb během několika sekund, a to i během letu. Speciální ergonomicky tvarovaný přístrojový panel obsahuje všechny nástroje, které kdy budete chtít, aniž by bránil vynikajícímu pohledu ve všech směrech. Pro každého pilota jsou boční kapsy a za sedadly je prostor pro zavazadla s prostorem pro kyslíkový systém.