X – ALPHA

Seznamte se s prvním ultralehkým letovým simulátorem, který využívá technologii VR

Byl vyvinut pro letadla Pipistrel ALPHA Trainer a ALPHA Electro. Simulátor se skládá z několika prvků, které společně nabízejí jedinečný zážitek z létání.

Prvním prvkem, který si všimnete, je fyzická kabina X-Alphy, identická s kabinou skutečného ALPHA Trainer nebo ALPHA Electro. Má dvě sedadla s pilotním sedadlem na levé straně. Pilot má všechny ovládací prvky potřebné k letu skutečným letounem: joystick, který ovládá naklápění a stoupání, pedály, které ovládají zatáčení, klapky, páčky plynu a brzdové páky a ovládací desku výbavy. Ovládací prvky jsou plně funkční a jsou připojeny ke snímačům, které čtou jejich vstup a přenášejí jej do počítače.

X-Alpha se spoléhá na všestranný software vyvinutý jak v domě, tak od vývojářů třetích stran, který provádí fyzickou simulaci letounu, čte vstupy ze senzorů na ovládací prvky a kreslí letoun a jeho okolí na monitor a uvnitř virtuálního reality headset, který pilot používá.

A to nás přivádí k dalšímu velmi důležitému prvku virtuální realita. Zařízení X-Alpha používá namísto monitorů náhlavní soupravu VR. To je obrovská výhoda, protože headset umožňuje pilotovi 360 stupňový pohled na kokpit a krajinu. Může se naklonit blíže k přístrojové desce, aby přečetl značky psané menším písmem, prohlédl si oknem a zkontroloval, zda je podvozek po přistání stále v klidu, nebo zda jsou klapky skutečně ve druhé poloze. A tak je zážitek nesmírně pohlcující.

X-Alpha byl vyvinut ve spolupráci s testovacími piloty a letovými instruktory Pipistrel a přesně simuluje chování skutečných letadel. Simulátor lze použít pro základní letový výcvik a kurzový výcvik.

Poprvé byla představena veřejnosti na AERO Friedrichshafen 2017, kde přitahovala velkou pozornost.

Jaký software používá X-Alpha pro letecké simulace?

X-Alpha letí v X-Plane 11 pro profesionální použití. X-Plane má dvě velké výhody. Za prvé, má vynikající fyzikální engine a za druhé, je vysoce přizpůsobitelný. To umožňuje modelům Alpha Trainer a Alpha Electro, aby velmi přesně odpovídaly chování skutečných letadel.

Ovládací prvky nefungují. Jak to opravit?

Obvykle se jedná o softwarový problém a ovládací prvky musí být znovu kalibrovány. Postupujte podle pokynů v kapitole 6 o konfiguraci ovládacích prvků v příručce X-Alpha v části dokumentace. Pokud to problém nevyřeší, zkuste kroky popsané v kapitole 8 (Odstraňování problémů s X-Alpha, v části Ovládací prvky nefungují správně nebo vůbec).

S simulátorem mám technické potíže. Co můžu dělat?

Nejprve si přečtěte uživatelskou příručku X-Alpha, zejména kapitolu o odstraňování problémů. Obsahuje seznam nejčastějších věcí, které by se mohly pokazit, a jejich řešení.

Příručky X-Alpha najdete v sekci dokumentace.

Pokud problém, který máte, není v příručce vyřešen nebo jste se ho pokusili a nedokázali vyřešit, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře podpory, který najdete zde.

Kde mohu získat příručku X-Alpha?

Manuál X-Alpha najdete v sekci dokumentace. Nezapomeňte si stáhnout správnou verzi softwaru a hardwaru simulátoru.

Jak vyčistím náhlavní soupravu VR?

Můžete také použít další hygienická řešení, která pomohou udržet náhlavní soupravu VR čistou a snáze udržovatelnou. Zvláště se doporučuje, pokud simulátor často používají různí lidé. Na tomto odkazu najdete několik možností: https://vrcover.com/.

Jaké jsou plány pro X-Alpha v budoucnosti?

Letový simulátor X-Alpha je hotový produkt, ale vždy hledáme způsoby, jak jej vylepšit.

Sledujeme globální inovace v oblasti leteckých simulátorů a technologií virtuální reality, implementujeme ty nejslibnější do X-Alpha, aby to fungovalo rychleji, s přesnějším fyzickým modelem as lepším rozlišením.

Naši piloti pravidelně létají sim a porovnávají je se skutečnými letadly Alpha Trainers a Alpha Electro. Na základě jejich zpětné vazby jsme schopni náš model vyladit tak, aby co nejlépe odpovídal jejich chování v celé řadě situací. Naši lektoři pracují na sim navrhování didaktických situací, které mohou být použity pro letový výcvik a jejich testování se svými studenty.

Celkově vzato jsme odhodláni udělat z X-Alpha to nejlepší, co může být.
Pokud máte nějaké návrhy, jak vylepšit X-Alpha, nebo pokud se s námi chcete podělit o myšlenku, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře podpory, jsme vždy otevřeni novým nápadům.

Kde si mohu objednat můj simulátor X-Alpha?

Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře podpory a my vám rádi poskytneme potřebné informace.

Můžete mi říct více o registraci mého simulátoru X-ALPHA?

Registrace je bezplatná funkce pro majitele simulátoru X-ALPHA. Registrace simulátoru odemkne plnou podporu a umožní vám přístup k aktualizacím softwaru.

Svůj X-ALPHA můžete zaregistrovat prostřednictvím formuláře podpory. Informace, které budete muset poskytnout, jsou sériové číslo simulátoru, které najdete na vnitřní straně zadních dveří, a vaši e-mailovou adresu. Tyto informace umožňují týmu podpory reagovat efektivně a minimalizují počet vyměněných e-mailů, protože můžeme příchozí e-mail okamžitě spojit s hardwarovou a softwarovou konfigurací simulátoru a jeho historii podpory. Zajišťuje také, abychom věděli, na koho se obrátit, když máme aktualizace, a aby se neztratili v řetězci e-mailů.

Je moje X-ALPHA automaticky zaregistrována při dodání?

Ne. Musíte si zaregistrovat svůj X-ALPHA prostřednictvím formuláře podpory.

Tímto způsobem máte plnou kontrolu nad procesem registrace a e-mailovou adresou, na kterou chcete dostávat oznámení, a zajišťuje, že náš tým podpory má správné a aktuální informace.

Nezapomeňte si stáhnout správnou verzi softwaru a hardwaru X-Alpha.

Zkontrolujte verzi X-Plane, kterou X-Alpha používá. Verze se zobrazí na pravé straně obrazovky, zatímco simulace se načítá pokaždé, když spustíte X-Alpha. Pokud máte pochybnosti, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře podpory.

MANUÁLX-PLANE VERZE
X-Alpha manual REV_5X-Plane 11.20 a vyšší (nativní podpora VR) s HTC VIVE Pro
X-Alpha manual REV_4X-Plane 11.20 a vyšší (nativní podpora VR)
X-Alpha manual REV_3X-Plane 11.20 a vyšší (nativní podpora VR)
X-Alpha manual REV_2X-Plane 11
X-Alpha manual REV_1X-Plane 10

Máte rychlou otázku? Možná najdete rychlou a užitečnou opravu v našich častých dotazech.

Stále nejste spokojeni? Podívejte se na naši dokumentaci. V našich příručkách naleznete vše, co potřebujete vědět a další.