Pipistrel získal certifikát podle nových německých UL pravidel MTOW 600 kg jako první na světě

Na základě nového základního nařízení EASA povolujícím MTOM 600 kg pro kategorii microlights v Evropě, bylo Německo první zemí, která implementovala nové nařízení. Jako důkaz vynikající spolupráce mezi společnostmi DULV a Pipistrel se společnost Pipistrel stala po desetiletích první společností, která získala nové osvědčení UL v souladu s novými německými technickými předpisy LTFUL 2018 o hmotnosti 600 kg.

Při předání předseda DULV pan Jo Konrad uvedl: Německo bylo první zemí, která prohlásila výjimku. Je to také první země, která vyvinula a zveřejnila nezbytné požadavky letové způsobilosti pro tato letadla (LTF-UL 2019, (NFL 2-446-19). Druhé prováděcí nařízení k nařízení o inspekci letadla (2. DV LuftGerPV) dne Ve Federálním věstníku se objeví 10. dubna 2019. s hrdostí as uspokojením jsme nyní schopni předat první typový certifikát s hmotností 600 kg společnosti Pipistrel pro VIRUS SW 600 D jako oprávněný orgán spolkového ministerstva dopravy. „Není to pro nás pouze první typová certifikace v této kategorii – pravděpodobně také první v Evropě. Německé schválení je uznávané v mnoha evropských zemích. Tímto av souvislosti s vysokou kvalitou výrobků Pipistrel přejeme VIRUS SW 600 D každý úspěch. «

Po projevu pan Konrad předal osvědčení panu Richard Meier z Pipistrelu a poblahopřál mu za vynikající týmovou práci a spolupráci s DULV.

Předání certifikátu DULV

Při předání předseda DULV pan Jo Konrad uvedl: Německo bylo první zemí, která prohlásila výjimku. Je to také první země, která vyvinula a zveřejnila nezbytné požadavky letové způsobilosti pro tato letadla (LTF-UL 2019, (NFL 2-446-19). Druhé prováděcí nařízení k nařízení o inspekci letadla (2. DV LuftGerPV) dne Ve Federálním věstníku se objeví 10. dubna 2019. s hrdostí as uspokojením jsme nyní schopni předat první typový certifikát s hmotností 600 kg společnosti Pipistrel pro VIRUS SW 600 D jako oprávněný orgán spolkového ministerstva dopravy. „Není to pro nás pouze první typová certifikace v této kategorii – pravděpodobně také první v Evropě. Německé schválení je uznávané v mnoha evropských zemích. Tímto av souvislosti s vysokou kvalitou výrobků Pipistrel přejeme VIRUS SW 600 D každý úspěch.

Po projevu pan Konrad předal osvědčení panu Richard Meier z Pipistrelu a poblahopřál mu za vynikající týmovou práci a spolupráci s DULV.

Předání certifikátu DULV

Pipistrel by chcel úprimne poďakovať nášmu tímu Vertical Solutions na čele s Richardom Meierom a hlavným inžinierom Vidom Plevnikom, ktorí dosiahli tento medzník za vynikajúcu spoluprácu s technickým tímom DULV za 4 mesiace: Benedikt Glock a Jörg Seewald.
Veľké poďakovanie patrí aj agentúre EASA, ktorá umožnila zvýšenú bezpečnosť ľahkých svetlometov tým, že poskytla krajinám EÚ príležitosť stanoviť vyššie vzletové hmotnosti pre túto triedu, Európskej komisii a Európskemu parlamentu za ich nepretržitú pomoc a podporu.

Pipistrel by chtěl upřímně poděkovat našemu týmu Vertical Solutions na čele s Richardem Meier a hlavním inženýrem Vidom Plevník, kteří dosáhli tento mezník za vynikající spolupráci s technickým týmem DULV za 4 měsíce: Benedikt Glock a Jörg Seewald.
Velké poděkování patří i agentuře EASA, která umožnila zvýšenou bezpečnost lehkých světlometů tím, že poskytla zemím EU příležitost stanovit vyšší vzletové hmotnosti pro tuto třídu, Evropské komisi a Evropskému parlamentu za jejich nepřetržitou pomoc a podporu.

Tine Tomažič PhD, ředitel společnosti Pipistrel Vertical Solutions, uvedl: „Pipistrel Vertical Solutions vítá příkladný pracovní proces s DULV, který umožnil rychlé a důsledné ověření Soulada viru SW 600 D s pravidly LTF-UL2019. Při vývoji tohoto nového produktu jsme chtěl stanovit úroveň bezpečnosti a stanovit laťku ve způsobu certifikace – jsem hrdý na tím společnosti Pipistrel Vertical Solutions, jejiž mám tu čest vesty. Nová třída UL s hmotností 600 kg umožňuje více funkcí zvyšujících bezpečnost v letounech a všichni výrobci by si to mele pamatovat, když sledují tento nový segment , a nikoli pouze vyráběny „Těžší“ ultralight. „

Jak na tiskové konferenci uvedl Ivo Boscarol, celá letecká komunita je obzvlášť vděčná panu Jo Konrad za jeho iniciativu, vedení a vášeň při založení třídy 600 kg UL: „Děkuji, Jo!“

Na této události nás poctila přítomnost poslance Evropského parlamentu, pana Lojze Peterle, který je sám vášnivým pilotem. Chtěli bychom poděkovat panu Peterle za velký přínos k tomuto úspěchu tím, že své kolegy poslance Evropského parlamentu motivovali ke schválení nových pravidel.

První z virů SW 600D byl při této příležitosti dodaný německému zákazníkovi. Generální ředitel společnosti Pipistrel Ivo Boscarol odevzdal klíče letadla německému distributorovi panu Peter Goetznerovi.

Letadlo je již v sériové výrobě a je k dispozici na dodávky do celého světa. Pipistrel bude v roce 2019 nadále získávat nové německé osvědčení o snadném světle pro zvýšenou hmotnost vozidel Alpha Trainer a Sinus.

Po události Ivo Boscarol oslavil projektového manažera AERO Friedrichshafen, pana Rolanda Bosch a několika zástupců médií.

Comments are closed.