Letadla Pipistrel pro indické ministerstvo obrany

Pipistrel s radostí a poctou oznamuje, že všech 194 letadel pro indické ministerstvo obrany bylo úspěšně dodaných.

V říjnu 2015 v tvrdé mezinárodní konkurenci získala společnost Pipistrel zakázku na výrobu 194 vysoce schopných cvičných letadel pro indické letectvo (IAF), indické námořnictvo (IN) a národní Cadet Corps (NCC) pro různé aplikace. Byla to dosud největší smlouva na dodání lehkých letadel na světě.

Dodávky začaly v roce 2016 (Více informací: První přeprava letadel pro indické ministerstvo obrany, třetí šarže dodávek Garuda do indického námořnictva /) a jsme hrdí na to, že můžeme oznámit, že 20. září jsme obdrželi skvělé zprávy od našeho indického partnera Skytec Solutions. že společnost Pipistrel úspěšně dodala poslední dávku z 194 letadel konečnému zákazníkovi.

194 letadel už je v Indii

Součástí smlouvy bylo i školení velkého počtu techniků a inženýrů ze všech tří oborů ministerstva obrany. Školení vedla letecká škola Pipistrel Academy ze Slovinska s našimi vlastními instruktory as pomocí indického partnera Skytec Solutions.

Uzavírá se část smlouvy, která se týká dodávky, ale podpora zákazníků, záruky, servis a dodávka náhradních dílů budou pokračovat dlouho. Během následujících 15 let bude na letadlech Pipistrel vycvičených velké množství indických vojenských pilotů a kadetů NCC.

Dodávky se uskutečnily na 85 místech, kde indický tým sestavil letadlo v přítomnosti zástupců koncových uživatelů ministerstva obrany, testoval je ve vzduchu a předal jejich zákazníkovi.

Úspěšným dokončením dodávek se Pipistrel osvědčil jako profesionální schopný a spolehlivý průmyslový partner jedné z nejnáročnějších vojenských institucí na světě. Ačkoli Indie je podle velikosti pouze čtvrtou vojenskou supervelmocí, má pověst bytí tvrdým vyjednavačem a je téměř nemožné uzavřít dohodu. Je známo, že jen málo akceptovaných firem je dokončených, a to je další důvod, proč jsme velmi hrdí na to, že Pipistrel může být mezi nimi.

Ivo Boscarol, generální ředitel společnosti Pipistrel, říká:

„Na začátku mě varovali i velcí hráči v letectví, že spolupráce s Indií není možná a nikdy bychom smlouvu neskončily úspěšně, ale my všichni, kteří jsme spolu pracovali jako silný tým, se nám to podařilo. Jsme důkazem, že s dovednostmi, pracovitou prací a spoluprací je možné dokončit i ty nejtěžší výzvy. Našim zákazníkům, konkurentům a celému světu jsme dokázali, že jsme schopni provádět i ty nejnáročnější podniky. Toto nám přineslo skvělou reputaci nejen v Indii, ale mnohem širší v celém prostředí, které má nějaký vztah k armádě. Tato dohoda nám otevřela mnoho budoucích dveří.

Zde musím zdůraznit, že přínosem byl náš indický partner Skytec Solutions a jeho generální ředitel Wg Cdr Sanjay Thapar VM (Veteran). Jeho zkušenosti, diplomatické dovednosti a hluboké znalosti indických zákonů a podnikání v Indii byly užitečné. S jeho pomocí jsme navázali plodnou obchodní spolupráci s indickou armádou, kterou si můžeme jen přát udržet v budoucnosti. Děkujeme, milý Sanjay, děkuji vám a vašemu týmu za velký přínos.

Pipistrel by chtěl poděkovat všem

Comments are closed.